صفحه اصلی
درباره ما
آرشیو اخبار
تماس با ما
معرفی خدمات
درخواست حمل بار
نمایندگی ها
آگهی ها
مقررات حمل بار
اخبار
تماس با ما
انتخاب زبان

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن از پذیرش عضویت دائم ایران در هفتادمین اجلاس شورای حمل و نقل ریلی کشورهای CIS در هلسینکی فنلاند خبر داد.
به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید رسولی اظهار داشت: خوشبختانه عضویت ناظر جمهوری اسلامی ایران در این شورا با اکثریت آراء ۱۵ کشور به عنوان عضو دائم پذیرفته شد .
معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: عضویت دائم ایران در این شورا می‌تواند توسعه ترانزیت ریلی را بین کشورهای آسیای میانه و ایران، بیش از پیش تقویت کند و در فعال شدن بیشتر کریدور شمال- جنوب از اروپا به طرف آسیای جنوب شرقی نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
رسولی تاکید کرد: با این حال برای توسعه ترانزیت در کریدور شمال- جنوب بین آسیا و اروپا به طول ۷ هزار و ۲۰۰ کیلومتر، تکمیل حلقه مفقوده خط آهن رشت- آستارا در اولویت مهم ما قرار گرفته است.
وی اظهارداشت: هفتادمین اجلاس شورای حمل و نقل ریلی کشورهای cis در هلسینکی فرصتی بود تا بتوانیم با مسئولان راه‌آهن روسیه در خصوص تکمیل پروژه برقی کردن خط آهن گرمسار - اینچه برون مذاکراتی را انجام دهیم و مقرر شد برای توسعه مناسبات تجاری بین دو کشور، یک شرکت ریلی نیز تشکیل شود .
شورای حمل و نقل ریلی کشورهای مشترک المنافع CIS در سال ۱۳۷۱ برای هماهنگی فعالیت های حمل ونقل ریلی بین کشورهای یاد شده تشکیل شد و هم اکنون، مقر آن در روسیه قرار دارد.

۱۳۹۸/۰۲/۳۰ ساعت ۱۴:۰۱ تعداد بازدید ۲۴۹