صفحه اصلی
درباره ما
آرشیو اخبار
تماس با ما
معرفی خدمات
درخواست حمل بار
نمایندگی ها
آگهی ها
مقررات حمل بار
اخبار
تماس با ما
انتخاب زبان

 معاون بهره برداری و سیر و حركت راه آهن گفت: متوسط حمل تن كیلومتر بار در خطوط ریلی در مقایسه با سال گذشته ۷ درصد افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران به نقل از ایرنا، ابراهیم محمدی از شكسته شدن ركورد میانگین حمل تن كیلومتر ماهیانه بار در راه آهن خبر داد و گفت: با تلاش همه همكاران در راه آهن كشور، میانگین حمل تن كیلومتر از ۷ درصد رشد نسبت به سال گذشته عبور كرد و در مرداد ماه امسال متوسط عملكردی راه آهن، ۸۴ میلیون تن كیلومتر روزانه بوده و این رقم بی سابقه ای در این بخش است.

وی با بیان اینكه عملكرد مرداد ماه سال ۹۶ بالاترین عملكرد و ركورد عملكرد راه آهن نسبت به گذشته بوده است، با اشاره به رشد ۱۵ درصدی تناژ از ابتدای سال جاری تاكنون، افزود: همه اقدامات راه آهن به منظور دستیابی به برنامه راه آهن انجام شده و تلاش می كنیم به اهداف مورد نظر خود در این بخش طبق برنامه ریزی های انجام شده دست پیدا كنیم.

معاون بهره برداری و سیر و حركت راه آهن اضافه كرد: ترانزیت بار از ابتدای سال تاكنون ۵۷ درصد رشد داشته و به ۵۲۳ هزار تن رسیده است این در حالی است كه میزان حمل ترانزیت ۳۳۲ هزار تن تا این تاریخ بوده است.

محمدی یادآورشد: بیشترین سهم كالایی كه در افزایش سهم ترانزیت تاثیر داشته حمل گوگرد ترانزیتی از كشورهای مشترك المنافع CIS به خصوص كشور تركمنستان به خلیج فارس بوده است.

معاون شركت راه آهن خاطرنشان كرد: یكی ازعوامل افزایش عملكردی راه آهن از نظر حجم مواد معدنی و از نظر میزان رشد گندم بوده كه رشد ۱۶۲ درصدی نسبت به سال گذشته تجربه كرد.

به گزارش ایرنا ، طبق برنامه ششم توسعه قرار است در پایان این برنامه سهم حمل و نقل ریلی كشور در جابجایی بار در كشور به ۳۰ درصد و حمل مسافربه ۲۰ درصد افزایش یابد.

 

۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ساعت ۱۲:۲۲ تعداد بازدید ۵۷۲