صفحه اصلی
درباره ما
آرشیو اخبار
تماس با ما
معرفی خدمات
درخواست حمل بار
نمایندگی ها
آگهی ها
مقررات حمل بار
اخبار
تماس با ما
انتخاب زبان

قرارداد ۳ میلیارد یورویی تامین مالی تولید ۲۱ هزار واگن باری، مسافری و ۳۵۰ دستگاه لکوموتیو ایرانی-روسی امضا شد.

به گزارش تین‌نیوز، صبح امروز در محل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی نشستی تحت عنوان «امضای قرارداد تأمین مالی خارجی و پوشش بیمه‌ای شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیمه اعتباری روسیه جهت تأمین و تولید مشترک ناوگان ریلی توسط تولیدکنندگان ایران و روسیه» با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

این قرارداد در راستای هماهنگی برای گسترش روابط تجاری، اقتصادی و صنعتی بین ایران و فدراسیون روسیه با تحقق پروژه‌های مشترک و تولید صنعتی و سرمایه‌گذاری درزمینهٔ تولید ناوگان ریلی انجام شد.

این قرارداد به امضای سعید محمدزاده مدیرعامل راه‌آهن و پیتر فرد رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل مرکز صادرات روسیه که نماینده گروه اکسایر و اگزیم بانک از روسیه است؛ رسید.

تحت این قرارداد طرفین موافقت کردند که در اجرای پروژه‌های مشترک برای تأمین ناوگان موردنیاز راه‌آهن در قالب بومی‌سازی تولید مشترک بین تولیدکنندگان ایرانی و روسی صورت پذیرد و سرمایه‌گذاری مشترک طی ۵ سال آینده به مبلغ سه میلیارد یورو انجام شود.

نمونه اول این قراردادها تولید مشترک ۶ هزار دستگاه واگن باری از محل منابع مالی خارجی توسط شرکت یونایتد واگن روسیه و سه واگن‌سازی ایرانی به نام واگن‌سازی پارس، واگن‌سازی کوثر و فولاد درخشان است که با همکاری وزارت صنعت و شرکت‌های مربوط در چند ماه گذشته نهایی شده و در ادامه در حوزه‌های واگن‌های مسافری و لوکوموتیو و تأمین تجهیزات ریلی نیز اقدامات مشابه صورت خواهد گرفت.

۱۳۹۶/۰۹/۲۹ ساعت ۱۵:۳۴ تعداد بازدید ۶۵۸