صفحه اصلی
درباره ما
آرشیو اخبار
تماس با ما
معرفی خدمات
درخواست حمل بار
نمایندگی ها
آگهی ها
مقررات حمل بار
اخبار
تماس با ما
انتخاب زبان

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: برای افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری در بندر شهید رجایی از طریق ریل تفاهم‌های خوبی بین سازمان بنادر و دریانوردی و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سعید رسولی با اشاره به بازدید اخیر از بندر شهیدرجایی، اظهار کرد: تلاش ما بر این است که سهم جابه‌جایی بار ریلی را از به بندر شهیدرجایی افزایش دهیم و به همین منظور نیز تفاهم‌های بین راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفته است تا ظرفیت تخلیه وبارگیری اعم از بار فله‌ای و کانتینری از طریق شبکه ریلی در بندر شهیدرجایی افزایش پیدا کند و سهم بیش‌تری از بار به وسیله ریل جابه‌جا شود.

وی ادامه داد: این موضوع صرفا مشمول بندر شهیدرجایی نمی‌شود و سعی ما بر این است که در همه مبادی ورودی و خروجی کریدورها سهم جابه‌جایی باز از طریق ریل افزایش پیدا کند و در شرایطی که کشور با تحریم‌های اقتصادی روبه‌رو است بتوانیم از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در این رابطه که آیا توسعه ریلی سایر بنادر کشور نیز در دستور کار قرار دارد؟ گفت: اراده جدی در خصوص توسعه حمل و نقل ریلی کشور وجود دارد و افزایش سهم جابه‌جایی بار ازبه بنادر در دستور کار قرار گرفته است و به همین دلیل در شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به تازگی ادراه کل لجستیک راه‌اندازی شده که در آن موضوعات مربوط به لجستیک بار به صورت تخصصی بررسی می شود و موضوع حمل و نقل ترکیبی نیز به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

رسولی در خصوص این‌که چه برنامه‌ای برای توسعه ریلی بنادر تعریف شده است؟ گفت: توسعه ریلی به منظور افزایش جابه‌جایی بار از طریق ریل صرفا مختص به یک بندر نیست و این برنامه  برای تمامی بنادر کشور مدنظر قرارگرفته است.

۱۳۹۸/۰۴/۱۷ ساعت ۱۵:۳۸ تعداد بازدید ۷۴۲